Image of Finansal Krizler Tarihi

Kitap

Finansal Krizler TarihiÇılgınlık, Panik ve Çöküş: FİNANSAN KRİZLER TARİHİ (Orj. Manias, Panics, and Crashes: A History of Financial Crises)


“Robert Aliber’in derin bilgi birikimi sayesinde Charles Kindleberger’in finansal çılgınlıklar ve çöküşler konusundaki klasik çalışmasının ihtiyaç duyulan altıncı baskısına kavuşuyoruz... En son yaşanan bu kriz de sonnokta değil. Hatta önümüzdeki yıllarda yaşayacağımız daha büyük bir krizin öncüsü de olabilir. Okuyun. Öğrenin. Ağlayın.”
Martin Wolf, Financial Times


“Finansal Krizler Tarihi krizleri zekice anlatıyor ve zaman geçip krizlerin her biri silikleştikçe çıkarılan derslerin unutulduğu, ağaçların arşa kadar uzayacağına yatırımcıların yeniden inandığı konusunda bizi uyarıyor.”
David Laibson, Harvard University


“Eğlenceli anekdotların, nefis nüktelerin ve incelikli üslubunun gerisinde, Kindleberger bize çok ciddi bir şey anlatıyor... Çılgınlıkların, paniklerin ve çöküşlerin, “sana nasıl davranılmasını istiyorsan sen de başkalarına öyle davran” kuralına bağlılığı değil; hırs, hile ve açgözlülüğü besleyen bir ekonomik ortamın neticesi olduğunu çok etkili bir biçimde gözler önüne seriyor.”
Peter L. Bernstein


Uygunluk

9786053609209338-542-KIN-2014-82KütüphaneUygun

Detay Bilgisi

Seri Başlığı
-
Çağrı Numarası
338-542-KIN-2014-82
Yayıncı Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları : İstanbul.,
Karşılaştırma
504
Dil
Türkçe
ISBN/ISSN
9786053609209
Tasnif
338.542
Content Type
Metin
Media Type
-
Carrier Type
Karton Kapak
Basım Sayısı
2
Konu (lar)
Özgü Detay Bilgisi
-
Sorumluluk Beyanı

Diğer/Bağlantılı Sürüm

Başka Bir Sürüm Bulunmamaktadır
Bilgi


KAYıT DETAYLARı


Öncekine DönXML DetailCite this